Czego się wystrzegać?

Gdy uległa poznaje Dominującego i rozpoczyna z nim relację powinna zwracać baczną uwagę na różne sytuacje i zachowanie jakie są jego dziełem. Powinna obserwować i sprawdzać czy to co mówi, jak się zachowuje, co robi jest zgodne z tym co opowiadał o sobie, z granicami których zobowiązał się przestrzegać i jakim Panem mówił że będzie. Dzięki temu może zauważyć i wychwycić rzeczy które będą sprzeczne z jego deklaracjami i obietnicami. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na:

1. Brutalność. Czyli bicie i poniewieranie uległej kobiety przekraczające to co można nazwać normalnym poziomem w klimatycznej relacji. Może się okazać że brutalność ma podłoże we frustracji dnia codziennego i jest potem wyładowywana na uległej, albo że są to jakieś ukryte wewnętrzne potrzeby niebezpiecznie blisko krążące sadyzmu. Jeżeli nie odpowiada to uległej to powinna ona albo porozmawiać o tym ze swoim Dominującym albo po prostu odejść by uniknąć większej eskalacji brutalności i używania przemocy. A szkoda by znosiła coś co ją fizycznie rani a psychicznie wyniszcza w imię przynależności nie do Pana a właściwie do oprawcy.

2. Wulgarność. Ani ona ani przeklinanie nie są czymś obowiązkowym w takiej relacji. Dojrzałe dominujący Mężczyzna nie musi uciekać się do przeklinania by pokazać swoją dominację, nie musi obrażać uległej, upokarzać jej słownie, upodlać ją czy szmacić. Kultura osobista jest znacznie bardziej kusząca i wzbudzająca respekt oraz autorytet niż chamstwo, lepiej świadczy o Dominującym. Oczywiście czasem  sytuacja aż sama prosi się o odrobinę ostrzejszych słów – podczas ostrego czy zwierzęcego seksu czy ostrzejszej tresury.

3. Niekonsekwencja w postaci nie dotrzymywania słowa, mijanie się z prawdą czy próbą ukrycia kłamstw pod płaszczem wyniosłości i dominacji. To przede wszystkim utrudnia budowanie zaufania, wiary w słowa Dominującego, w tworzeniu pozytywnego wizerunku jego jako odpowiedzialnego i szczerego Mężczyzny. Przeczucie o ukrywaniu prawdy, byciu nieszczerym, kręceniu – czyli to wszystko co zna większość kobiet z normalnym relacji z mężczyznami.

 4. Jawne łamanie ustaleń i bezceremonialne przesuwanie ustanowionych granic. W takim zachowaniu widać przedmiotowe i bezuczuciowe traktowanie uległej kobiety, nie przejmowanie się jej zdaniem i jej granicami, których Dominujący obiecał przestrzegać. Uległa ufała że to co ustalone będzie dotrzymywane, i na bazie tego zaufania zgodziła się wejść w relację. Ale on może uważać że skoro jest już jego to nie musi honorować żadnych ustaleń tylko traktować ją jak chce i robić to na co ma ochotę. To także dotyczy nieprzestrzegania słowa bezpieczeństwa. Po to się je ustala (o ile uległa tego chce) by w sytuacji, która przerośnie jej możliwości psychiczne lub fizyczne, mogła je powiedzieć/wskazać i przerwać coś czego nie daje rady znieść. Jeżeli Dominujący nie uszanuje tego i nadal będzie kontynuował to co robił, sprowadzi nieodwracalną już utratę zaufania wobec niego ze strony kobiety, sprawi iż nie będzie ona mogła i chciała mu ufać skoro zawiódł ją w tak ważnym i krytycznym dla niej momencie.

 5. Upodlanie, szmacenie, poniżanie, upokarzanie. Niszczenie psychiczne uległej z powodu zamordyzmu, własnych potrzeb, przekonań o swojej wielkości czy zwykłej banalnej chęci na to. Kobieta może złamać lub załamać się pod naporem takiego traktowania, może nie mieć na tyle własnej siły psychicznej by się temu w swoim wnętrzu przeciwstawić tylko pozwoli by te słowa weszły w nią głęboko i zasiały ziarno wątpliwości, niepewności, akceptacji tego że jest taką osobą jaką nazywa ją Pan np. szmatą i przedmiotem do używania. Jako uległa może uznać że nie ma prawa przeciwstawiać się słowom swojego Właściciela i od środka będzie ją powoli zżerać takie upokarzanie, deprecjacja jej godności, niszczenie jej własnego szacunku do siebie.

 6. Brak szacunku do uległej. To jest częsta sytuacja, bo czemu Dominujący ma szanować ciało i zdanie kogoś kto wg niego jest od tego by robić mu dobrze, dawać przyjemność i jest do jego pełnej dyspozycji? Po co szanować i pamiętać że jest kobietą skoro może być taboretem, workiem na spermę czy otworem na ku…? Szacunek wymaga tego by poznać uległą, widzieć w niej ciągle kobietę a nie szmatę, by liczyć się także z jej pragnieniami. Wymaga empatii i zrozumienia. A to wszystko z kolei wymaga własnego wysiłku jakiego często Dominujący nie mają ochotę robić – szukają po prostu czegoś prostego, łatwego, dającego upust ich potrzebom bez oglądania się na potrzeby uległej.

7. Brak samokontroli. Jedna z najbardziej niebezpiecznych sytuacji, bowiem jej pojawienie się naraża na szwank nie tylko zdrowie psychiczne uległej, ale także zdrowie fizyczne. Jeżeli Dominujący nie zna możliwości tego co potrafi znieść ciało uległej, nie wie jak daleko może się posunąć, nie myśli o konsekwencjach swojego zachowania – to znaczy że nie bierze odpowiedzialności za jej zdrowie psychiczne i fizyczne. A to już realne niebezpieczeństwo wykraczające poza klimat. Dojrzałe dominujący potrafi kontrolować nie tylko swoje potrzeby ze sfery seksualnej, ale przede wszystkim swoją siłę fizyczną, nerwy, samopoczucie i irytację. Tak by nigdy nie przestać myśleć o odpowiedzialności za swoją su.

8. Brak znajomości fizjologii kobiecego ciała. Może się okazać, że Dominujący traktuje uległą jak przedmiot i seksualną zabawkę, która zawsze i wszędzie będzie do jego dyspozycji. Nie będzie go interesowała niedyspozycja uległej, kłopoty zdrowotne, problemy fizjologiczne czy cielesne wynikające z używania jej. Będąc w ten sposób „ślepym” może doprowadzić do ciężkich i przewlekłych chorób czy permanentnych zmian w ciele kobiety (pomijam już ból jaki może temu towarzyszyć i jaki on (nie)świadomie może jej zadać).

Oczywiście powyższe obiekcje nie dotyczą większości masochistek czy kobiet które pragną być szmacone, upodlone, chcą stać się rzeczą i przedmiotem. Dla nich część z tego co wymieniłem będzie czymś czego pragną i potrzebują, dla nich będzie to oczywiste i wyczekiwane zachowanie ze strony Dominującego.

Ważna jest także po prostu kobieca intuicja. Jeżeli czujecie że On wam nie pasuje jako mężczyzna, jako dominujący, jako Pan – nie brnijcie w to dalej. Jeżeli macie wątpliwości, jeżeli zbyt dużo rzeczy wam nie odpowiada i źle się z nimi czujecie – zrezygnujcie. Lepiej jest być samą i cierpliwie szukać bardziej odpowiedniego dla was Mężczyzny aniżeli załamanie się, zniechęcenie do swojej natury, do dominujących, trauma spowodowana niewłaściwym traktowaniem, która zostawi głębokie ślady na waszej uległej stronie i wypaczy jej odczuwanie.

7 Komentarze

 1. Oooo… jaki wspaniały post wyszperalam 😉 Doszlam do punktu 5. Tyle też prób w klimacie miałam 😉 I każdy z tych 5 punktów ma nadane przeze mnie imię 😉 Choć 2 imiona w sumie pojawiają się przy kilku punktach … No i punkt 6 – ten punkt ma kilka imion 😉

  Ten post jest bardzo, bardzo dobry. Powinny go przeczytać wszystkie młode kobiety, które zaczynają przygodę z klimatem …

  Jesli są wątpliwości , nie brnac dalej – tak, zdecydowanie się zgadzam .

  Madry Panie ! Czytam Twoje posty i ja naprawdę za chwilę zmienię zdanie nt.dominujacych mężczyzn ! Rzeczywiście, niektórzy mają mózgi ! Chyba zacznę znowu szukać 🙂 Być może mi się trafi taki Mądry Pan … Skoro jeden istnieje, to może jest ich więcej 😉

 2. Ale ze w Polsce ? Albo chociaz Europie? Moze byś tak tutaj dodał jakiś kącik zapoznawczy z ogłoszeniami wspaniałych mężczyzn 🙂 Takich właśnie madrych – z mozgami 🙂 cierpliwa to ja jestem juz naprawdę wiele lat 😉 Ale jeśli przy nastepnym rozstaniu usłyszę, ze jestem taka i owaka i ze będę żałować, że odrzucam najwspanialszego dominujacego na świecie, to pozwolę sobie pokazać mu Twój blog 😉
  Przeczytalam od deski do deski. Na pewno wciąż słyszysz, że Twoje słowa są jakby wyjęte prosto z myśli niejednej uleglej kobiety, prosto z jej marzeń …
  Ze swojej strony dodam tylko , ze taka uleglosc i oddanie się wspanialemu panu, którego się uwielbia, daje niesamowite poczucie kobiecości. W świecie gdzie na co dzień musimy być silne i męskie, to, że możemy sobie pozwolić na uleganie tylko temu jedynemu, jest najpiękniejsza rzeczą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.