Protokół ustalonych zasad

W prawie każdej klimatycznej relacji istnieje coś zwanego formalnie protokołem ustalonych zasad. Jest to zbiór reguł i zachowań, do których ma się zastosować i których przestrzegać uległa osoba. Może to dotyczyć tylko spotkań w zamkniętej przestrzeni mieszkania czy hotelu, może też sytuacji przebywania we dwoje wśród obcych jak i znajomych ale także sytuacji, gdzie uległa jest sama z dala od Pana. Może to przyjąć formę zasad obustronnie spisanych na trwałym nośniku jak również ustaleń ustnych.

Zazwyczaj dominujący mają świadomość zakresu nadzoru i dyscypliny, jaką chcą wprowadzić w relacji. Wiedzą jak ma się zachować w danej sytuacji uległa, co jej wolno a czego nie, co powinna a co jest zabronione. Reguły (w zależności od stopnia kontroli i tego jak głęboko ma ona sięgać) mogą dotyczyć tego, jak uległa ma się zwracać do Pana gdy są we dwoje a jak przy obcych czy znajomych, jak ma się ubierać, czesać czy malować na spotkanie z Panem. Jakie ubrania są dozwolone (np. część dominujących zabrania noszenia spodni), zakres higieny (spora ilość Panów podnieca np.: zarost na wzgórku łonowym i zabraniają go golić), niektórzy wymagają by uległa na ulicy szła ileś kroków z tyłu za Panem albo otwierała im drzwi.

Część Dominujących wyznaje zasadę, że uległa jest uległą zawsze i on ją tak traktuje również przy obcych, przy jej znajomych a nawet rodzinie. Takie zachowanie może bardzo mocno komplikować uległej późniejsze prawidłowe i zdrowe kontakty z rodziną czy znajomymi, którzy zobaczą takie a nie inne traktowanie sprzeczne z ich światopoglądem i moralnością. Należy mieć to na uwadze, zanim kobieta zgodzi się na tego typu coming out i wyjście z własną suczą naturą poza swój i swojego Pana prywatny świat.

Protokół może również obejmować sposób witania i żegnania Pana, rozkład zajęć dnia z uwzględnieniem odzywania się do Właściciela czy tez meldowania się mu zgodnie z jego wytycznymi gdy są z dala od siebie (wyjście, powrót do domu, z kim się spotkało itp.)

Nie ma jednej definicji protokołu, który byłby wszędzie spotykany i ujednolicony. Jak widzicie wszystko zależy od chęci Dominującego i możliwości uległej by się podporządkować, od doprecyzowania zakresów i możliwości wdrożenia zasad w nim zawartych w życie, od stopnia poddania się wizji Pana przez uległą i gotowości do jej przestrzegania.

4 Komentarze

  1. Jest też ogólny protokół klimatyczny. Niewielu ludzi pamięta lub wie. Chyba tylko ci którzy są ponad 20 lat w klimacie i byli aktywni od początku w społeczności bdsm. Protokół określa między innymi zasady co jak i kiedy wolno na publicznych spotkaniach. Przyporządkowuje kolory do poszczególnych roli i zastosowanie tych kolorów. To tzw. „Stara Szkoła”. High Protocol to nie tylko etykieta jak ma się zachowywać uległa przed dominującym i odwrotnie w trakcie relacji. To także metodyka zachowań osób nie będących w relacji ale przebywających wśród społeczności klimatycznej na imprezach randomowych i prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.