Zawieszenie czatu na blogu

Z uwagi na coraz mniejszą ilość osób na czacie i zmniejszone zainteresowanie tym miejscem postanowiłem, że czat będzie aktywny tylko do końca lutego tego roku.
Po ponad 5 latach i setkach osób, jakie tam się pojawiły, po wielu rozmowach, relacjach jakie miały tam początki, po spotkaniach i realnych przyjaźniach, jakie wyewoluowały z tego miejsca, nadszedł jego schyłek i nieuchronne zniknięcie z internetowej mapy ludzi z klimatu bdsm. Na jego miejsce powstaną (lub już powstały) inne możliwości prowadzenia klimatycznej dyskusji na nowych typach komunikatorów  (np: Discord).

Chciałem w tym miejscu podziękować osobom, które pomagały go tworzyć i prowadzić każdego dnia, dbały o odpowiedni klimat tego miejsca, wprowadzały w niego nowe osoby. To dzięki wam ten czat był także waszą własnością, której ja tylko na początku nadałem pewien kształt. Ale to jak on się rozwinął i że wytrwał tyle lat to już tylko i wyłącznie Wasza zasługa.

Dziękuję za to 🙂

Jeżeli chcecie pokierować osoby zainteresowane kulturalnym i prowadzonymi na poziomie rozmowami o bdsm w inne miejsca stworzone do tego celu, to podajcie je w komentarzach.

Oczywiście blog nadal pozostaje  online (bo aktywnym to ciężko go nazwać 😉 ).

13 Komentarze

 1. Dzień dobry! Albo dobry wieczór… 😀
  Dopiero dziś odkryłem ten blog i ze smutkiem przeczytałem powyższy wpis o zawieszeniu czatu. Chciałbym jednak skorzystać z możliwości rozmowy z ludźmi w klimacie, bo na pewno nie zdążę przeczytać wszystkich wpisów z tego bloga przed końcem lutego.
  Czy można prosić o zaproszenie na czat? Ewentualnie przekierowanie do miejsc, gdzie tego typu czaty są aktywne? 🙂
  Dodam, że jestem dojrzałym dominującym, bez krzty szczeniactwa, w dodatku z preferencjami dość podobnymi do autora tego bloga. Fajnie by było pogadać z kimś, kto myśli podobnie :).

  Serdecznie pozdrawiam :).

  • Na czat możesz wejść bez problemu. https://bramka.pirc.pl/blogmp
   Może się okazać, że będziesz czekać dłuższy czas na zaproszenie – nie poddawaj się i poczekaj przynajmniej kilka minut, ewentualnie spróbuj kiedy indziej jeśli się nie uda 🙂 A jak już wejdziesz i się spodoba, poproś o zaproszenie stałe.

   • A, ok. Dziękuję. Próbowałem chyba z godzinę i w końcu doszedłem do wniosku, że być może tak prosto z ulicy się ludzi nie zaprasza na czat i muszę poprosić o zapro, heh xD.
    Dobra, wsio wiem… będę walczył :D. Do końca lutego mam czas 😀

  • Blog się nie zamyka, tylko czat na nim 🙂 On będzie działał dalej od marca, ale już bez mojego udziału i przekierowania tam widocznego na moim blogu.

   • Ale jak to bez udziału Pana? 🙁 Dopiero dziś odkryłam tego bloga. Znalazłam dokładnie to, czego szukałam, a właśnie Pan, nie kto inny, tworzy magiczny klimat tego miejsca. Jest mi tak bardzo, wyjątkowo potrzebny. Proszę, niech Pan stąd nie odchodzi, i nie zamyka za sobą drzwi. Nie chcę być egoistką, ale tak bardzo nie chcę zostać sama, poszukiwać innej przestrzeni, niż ta, którą wreszcie po wielu latach odnalazłam. To cudowna, bezpieczna kraina. Nie mam pojęcia, jak przekonać Dominującego Mężczyznę, który podjął już decyzję, do odwołania jej. I nie, nie mam na myśli seksu. Uważam, że czasem lepiej rozmawiać w gronie 10 osób, które wiernie pozostały, niż wtedy, gdy czatujących są setki, i pomimo przyjaźni, jednak się od siebie oddalają. To samo tyczy się obecności na blogu. Potrzebujemy Pana. Ja Pana potrzebuję.

 2. 🙂 piękny czas spędzony, wspaniałe osoby, które poznałam, wszystko ma swój początek, środek i koniec 🙂 Dziękuję za chwilę spędzone z Wami 🙂

 3. Jakie zamknięcie ? Równie dobrze możecie zakopać mnie żywcem . Klimatycznie urodziłam się na tym czacie i póki żyje będzie istniał

 4. chyba zawsze w końcu przychodzi taki etap, że coś się kończy; pojawiają się i znikają różne ciekawe miejsca…
  niemniej jednak dziękuję Ci, że takie miejsce stworzyłeś, że ludzie mogli się poznać, że mimo wielu dobrych i złych chwil czat potrafił być naprawdę wartościowym drogowskazem dla osób na początku swojej klimatycznej drogi.

 5. 🙂 może przeczytają moją prośbę starzy bywalcy, osoby z pierwszych dni powstania czata „wpadnijcie 28 lutego na czat o godzinie 20:00 pożegnamy i przywitamy nowe miejsce, będzie miło spotkać Was jeszcze raz”

 6. Dziękuję Ci Mądry Panie za stworzenie tego bloga, bezpiecznej oazy dla łaknących klimatu, a przede wszystkim stawiających w nim pierwsze kroki. Trafiłam tutaj przez przypadek i od pierwszej chwili dane mi było doświadczyć cierpliwości, wyrozumiałości, spokoju, otuchy, zrozumienia tego co czuję…za co pozostaję od lat niezmiennie wdzięczna. Dodałeś mi odwagi gdy jej potrzebowałam w dążeniu do spełnienia swoich pragnień, skrytych potrzeb.
  Dziękuję wszystkim wspaniałym Istotom..tym bardziej i mniej owłosionym;),z którymi dane mi było spotkać się w tej wirtualnej przestrzeni aby dzielić się swoimi myślami, obawami, doświadczeniami..i z którymi kiedyś zarywałam noce na inspirujących rozmowach:).
  „Niech moc będzie z Wami”. Pozdrawiam byłych i obecnych bywalców tego miejsca i Mądrego Pana:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.